Atrakcje dla dzieci Kraków. TOP 10 najlepszych atrakcji w Krakowie, które zrobią furorę!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Dzieci w trakcie atrakcji w Krakowie

Jeśli planujesz rodzinny wyjazd do Krakowa i zastanawiasz się, jak zapewnić swoim pociechom niezapomniane atrakcje i przeżycia, to dobrze trafiłeś! Kraków oferuje mnóstwo atrakcji, które zachwycą dzieci w każdym wieku. Przygotujcie się na listę TOP 10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Krakowie.

Spis treści

1. Rejs statkiem po Wiśle - wodna atrakcja dla dzieci w Krakowie

Widoki jakie można zobaczyć w trakcie rejsu po wiśle
Wycieczka statkiem to świetna atrakcja dla dzieci oraz szansa na nietypowe zwiedzania Krakowa

Podziwianie pięknych widoków Krakowa z pokładu statku to niezapomniane doświadczenie dla dzieci. Krakowska Żegluga Pasażerska oferuje rejsy, podczas których maluchy będą miały okazję poczuć się jak prawdziwi odkrywcy. W takcie rejsu audiguide opowie fascynujące historie o Krakowie, wprowadzając dzieci w magiczny świat legend i tajemnic.

Więcej informacji o atrakcji : Rejs po Wiśle w Krakowie

2. ZOO Kraków - odkryjcie razem zwierzęta z całego świata

ZOO w Krakowie zaprasza dzieci i młodzież. Obecnie eksponujemy ponad 1400 sztuk zwierząt

Spotkanie z egzotycznymi zwierzętami to zawsze doskonała zabawa. ZOO Kraków to miejsce, gdzie dzieci mogą z bliska obserwować różnorodne gatunki zwierząt i dowiedzieć się o ich życiu. Przez interaktywne wystawy i pokazy edukacyjne dzieci będą miały szansę zgłębić tajniki natury.

Więcej informacji o atrakcji : Atrakcja dla dzieci ZOO w Krakowie

3. Interaktywne Muzeum MOCAK - atrakcja dla kreatywnych dzieci

Muzemu MOCAK to świetna okazja dla dzieci na poznanie kultury i sztuki współczesnej

Dla młodych miłośników sztuki, Muzeum MOCAK to prawdziwa perełka. Wystawy sztuki współczesnej, przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych, zachwycą dzieci. Mogą one bawić się, tworzyć i odkrywać sztukę w nietypowy sposób poprzez warsztaty, gry interaktywne i prezentacje.

Więcej informacji o atrakcji : Muzeum MOCAK – atrakcja dla dzieci

4. Park Wodny Kraków - gwarancja dobrej zabawy dla dzieci

Park Wodny w Krakowie to jedna z najpopularniejszych atracji dla dzieci w Krakowie

Gwarantowana frajda i ochłoda dla dzieci w Parku Wodnym Kraków. Baseny, zjeżdżalnie, fale i plac zabaw zapewnią mnóstwo radości i beztroskiej zabawy. To idealne miejsce na letni dzień, gdzie dzieci mogą swobodnie pluskać się w wodzie i cieszyć się czasem spędzonym z rodzeństwem i rówieśnikami.

5. Kopalnia Soli "Wieliczka" - fascynująca wycieczka dla dzieci

Fascynująca podróż pod ziemię czeka na dzieci w Kopalni Soli „Wieliczka”. Spacer wśród korytarzy, komnat, jezior i podziemnych galerii to niezapomniane przeżycie. Dzieci będą miały okazję dowiedzieć się, jak wydobywano sól i jak wyglądało życie górników.

Więcej informacji o atrakcji : Kopalnia Soli „Wieliczka”

6. Zamek na Wawelu - poczujecie średniowieczną historie Krakowa

Zamek na Wawelu to jedno z najważniejszych miejsc w Krakowie. Dzieci będą miały okazję przenieść się w czasie i poczuć atmosferę królewskiego dworu. Zwiedzanie zamku to wyjątkowa lekcja historii, podczas której dzieci będą mogły zobaczyć piękne komnaty, skarby w Zamkowej Kaplicy i poznawać fascynujące opowieści o dawnych czasach.

Więcej informacji o atrakcji : Zamek na Wawelu

7. Park Linowy Kraków - świetna przygoda dla Twoich dzieci

Dla małych poszukiwaczy przygód i adrenaliny, Park Linowy to idealne miejsce. Oferuje wiele tras linowych dostosowanych do różnych poziomów zaawansowania. Dzieci będą miały okazję przetestować swoje umiejętności, pokonywać przeszkody i cieszyć się niezapomnianymi chwilami wśród drzew i zieleni.

Więcej informacji o atrakcji : Park Linowy Kraków

8. Wioski Świata - szansa na poznanie różnych kultur

Odkryj, dotknij, przeżyj! – Interaktywne podróże po sześciu osadach z różnych stron świata. Zapraszamy Cię do zobaczenia tradycyjnej ghańskiej wioski, peruwiańskiej chaty, indiańskiego tipi, arktycznego igloo, mongolskiej jurty i papuaskiego domu na palach. Dzięki fotografii i różnorodnym eksponatom pochodzącym z odległych zakątków globu oraz możliwości spotkania ludzi, którzy tam pracowali, będziesz mógł osobiście doświadczyć kultury i tradycji tych miejsc.

Więcej informacji o atrakcji : Wioski Świata

9. Park Jordana - piękny park z różnymi atrakcjami dla dzieci

Przestronny park pełen zieleni, idealny na rodzinne spacery i pikniki. Dla dzieci przygotowano plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami, trampolinami i dmuchanymi zamkami. Oprócz tego, można wypożyczyć rowerki czy rolki i cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu.

10. Arena Garden - obaszar relaksu z różnymi ciekawymi atrakcjami

Zapraszamy do Arena Garden, znajdującego się przy TAURON Arenie Kraków. Arena Garden to wyjątkowy projekt, który zaaranżował przestrzeń miejską na terenie Tauron Areny oraz Parku Lotników. Tutaj połączono uliczne jedzenie i gastronomię, które są uwielbiane przez mieszkańców Krakowa, z obszarem relaksu, rozrywki, kultury i sportu. Przygotowaliśmy wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Od doskonałego jedzenia na ulicy, przez koncerty na żywo, aż po różnorodne zajęcia dla Waszych najmłodszych.

Więcej informacji o atrakcji : Arena Garden Kraków

Podsumowanie

Artykuł prezentuje 10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Krakowie, które gwarantują niezapomnianą zabawę i rozrywkę. Wskazane miejsca obejmują różnorodne aktywności, od wizyt w interaktywnych muzeach po przygody na świeżym powietrzu. Bez względu na zainteresowania i wiek dzieci, Kraków oferuje wiele atrakcji, które z pewnością zrobią furorę. Czy to odkrywanie magicznych zakątków w zamku, przygoda w parku linowym czy fascynujące wystawy w muzeach, każda z tych atrakcji przyciągnie dzieci swoją unikalnością i możliwościami do nauki i zabawy. Kraków jest miastem, w którym dzieci mają wiele okazji do twórczej eksploracji i niezapomnianych przygód.

Wycieczki po Wiśle :
Rejsy po wiśle w krakowie - widać statek w trakcie godzinnej wycieczki po krakowie

Godzinny rejs statkiem po Krakowie

CZAS REJSU : 60 min

4,6 (457)
4.6/5

70,00 zł

Rejs po Wiśle Kraków może odbywać się też wieczorem. Zapraszamy

Romantyczny rejs po Wiśle z kolacją

DLA 2 OSÓB 

4,8 (104)
5/5

349,00 zł

Wieczorny rejs po Wiśle w Krakowie

CZAS REJSU : 60 min

4,8 (104)
4.8/5

80,00 zł