Rejs statkiem wycieczkowym

Rejs Statkiem do Tyńca

4,6/5 opinie 527
4.6/5

Kup bilet na rejs

Opis

Rejs z Krakowa do Tyńca to 4 godzinna wycieczka która pozwoli Ci poznać Kraków i jego okolice z innej strony. Rejs z Krakowa do Tyńca to doskonały sposób na poznanie Opactwa oo. Benedyktynów który jest najstarszym polskim klasztorem, powstał w 1044 roku na przepięknym Wzgórzu Klasztornym tuż nad Wisłą. Sama miejscowość pojawiła się w powieści historycznej „Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza. Również Józef Ignacy Kraszewski w swoim dziele „Bracia Zmartwychwstańcy” umieścił Tyniec jako miejsce ważnych wydarzeń.

Informacje

Jak kupić bilet na rejs po Wiśle?

1.Wybierz rodzaj biletu

2.Wybierz datę rejsu

3.Wybierz godzinę 

4.Wybierz opcję dodatkowe

5.Wypełnij swoje dane 

6.Dokonaj płatności 

*Bilety można kupić również stacjonarnie w kasie biletowej na Przystani Wawel 

Skąd wypływamy?

Odpływamy z Przysatni Wawel na Bulwarze Czerwieńskim 3 (pod Wawelem)

Pełny opis

Rejs rozpoczyna się pod Wawelem, skąd wyruszamy w kierunku Stopnia Wodnego Kościuszko. W Tyńcu zapewniamy Państwu godzinę czasu wolnego. Powrót do Krakowa. 

Celem Twojej podróży jest zabytkowe Opactwo oo. Benedyktynów w Tyńcu. Zanim jednak do niego dotrzesz, rozciągnie się przed Tobą piękny krakowski krajobraz. Zobaczysz między innymi Klasztor Sióstr Norbertanek, Kopiec Kościuszki i Kościół oo. Kamedułów na Bielanach.

Oprócz tego widoczne będą znane i wspominane w piosenkach polskich artystów – Groble. Rejs statkiem do Tyńca to także doskonała okazja, by od strony Wisły zobaczyć dom Karola Wojtyły – miejsce refleksji i zadumy. Oprócz tego swoje uroki ukaże przed Tobą długoletni Stopień Wodny Kościuszko i historyczne krakowskie wodociągi.

Zarówno sama dzielnica, jak i Opactwo Benedyktynów, są punktem kulminacyjnym, który wieńczy rejs po Wiśle. Tyniec to obecnie malownicza krakowska dzielnica, która kiedyś była jedną z wsi otaczających miasto. Ciekawostką jest również to, że sama miejscowość pojawiła się w powieści historycznej „Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza. Również Józef Ignacy Kraszewski w swoim dziele „Bracia Zmartwychwstańcy” umieścił Tyniec jako miejsce ważnych wydarzeń.

Rejs z Krakowa do Tyńca to zatem doskonały sposób na poznanie tego ciekawego miejsca nie tylko z literatury czy zapisków historycznych. Opactwo oo. Benedyktynów jest najstarszym polskim klasztorem. Powstało w 1044 roku na przepięknym Wzgórzu Klasztornym tuż nad Wisłą. Budowla w stylu romańskim prawdopodobnie została ufundowana przez Kazimierza I Odnowiciela. Podczas najazdów oraz konfliktów, które wielokrotnie dotykały Polskę, klasztor był nieraz niszczony i odbudowywany z zachowaniem pierwotnej architektury. Sam kompleks od lat ma ogromną wartość nie tylko dla samego Krakowa, ale również kraju.

Galeria

Opinie turystów

4.6/5

4,6/5 na podstawie 527 opinii

Anna T
Anna T
@annat
Read More
Bardzo przyjemne doświadczenie, załoga bardzo miła i uśmiechnięta. 🛳 Rejsy odbywają się codziennie od poniedziałku do niedzieli (z wyłączeniem świąt) 🛳 Rejs trwa godzinkę. 🛳 Trasa Rejsu prowadzi przez popularne dzielnice takie jak Dębniki, Podgórze, Kazimierz czy Bielany. 🛳 Podczas rejsu możemy posłuchać o historii zabytków, które mijamy po drodze.
Rowerowy Blog
Rowerowy Blog
@rowerowyblog
Read More
Rejs statkiem po Wiśle z bardzo miłą i uśmiechniętą załogą - to miejsce będzie idealne. Dziś mogliśmy płynąć w godzinny rejs patrząc na Kraków z innej perspektywy niż zwykle i słuchając informacji turystyczno-informacyjnych. Rejs trwał godzinę czasu - wypłynęliśmy o godzinie 16:00 powrót o 17:00. Niesamowita przygoda.
Dawid Szlapa
Dawid Szlapa
@dawidszlapa
Read More
Polecam! Płynęliśmy wczoraj z 2,5 letnim synem, rejs 30 min. Syn zachwycony. My też bardzo zadowoleni. Na plus zasługuje obsługa.Sam rejs bardzo nam się podobał. Łódź całkiem zadbana i czysta. Świetnym i miłym doświadczeniem było dla nas zaproszenie malucha by usiadł za sterem! Bardzo miłe wspomnienie. Szczerze polecam.
Artur Żugaj
Artur Żugaj
@arturzugaj
Read More
Mieliśmy okazję wybrać się na godzinny rejs po Wiśle, bardzo miła obsługa, przystępne ceny, bardzo miło spędzony czas.
Piotr Langer
Piotr Langer
@piotrlanger
Read More
Miasto z tej perspektywy wyglada inaczej. Warto!
Andrzej Gawryluk
Andrzej Gawryluk
@andrzejgawryluk
Read More
Super. Trafiliśmy na większy statek "NIMFA". Były miejsca siedzące na zewnątrz pod dachem ,więc w cieniu można było się skupić na opowiadaniu przewodnika. Super widoki!
Previous
Next

Poznaj inne nasze rejsy

Rejsy po wiśle w krakowie - widać statek w trakcie godzinnej wycieczki po krakowie

Godzinny rejs statkiem po Krakowie

CZAS REJSU : 60 min

4,6 (457)
4.6/5

80,00 zł

Rejs po Wiśle Kraków może odbywać się też wieczorem. Zapraszamy

Romantyczny rejs po Wiśle z kolacją

DLA 2 OSÓB 

4,8 (104)
5/5

349,00 zł

Wieczorny rejs po Wiśle w Krakowie

CZAS REJSU : 60 min

4,8 (104)
4.8/5

85,00 zł