Rejs statkiem wycieczkowym

Rejs Statkiem do Tyńca

4,6/5 opinie 527
4.6/5

Kup bilet na rejs

Opis

Rejs z Krakowa do Tyńca to 4 godzinna wycieczka która pozwoli Ci poznać Kraków i jego okolice z innej strony. Rejs z Krakowa do Tyńca to doskonały sposób na poznanie Opactwa oo. Benedyktynów który jest najstarszym polskim klasztorem, powstał w 1044 roku na przepięknym Wzgórzu Klasztornym tuż nad Wisłą. Sama miejscowość pojawiła się w powieści historycznej „Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza. Również Józef Ignacy Kraszewski w swoim dziele „Bracia Zmartwychwstańcy” umieścił Tyniec jako miejsce ważnych wydarzeń.

Informacje

*W przypadku braku minimalnej liczby rezerwacji i zakupionych biletów, wynoszącej co najmniej 4 osoby, zastrzegamy sobie prawo do odwołania rejsu. W przypadku, gdy rejs zostanie odwołany z powodu niewystarczającej liczby rezerwacji, będziemy Państwa informować z odpowiednim wyprzedzeniem, nie później niż 24 godziny przed planowanym wypłynięciem. Zalecamy wcześniejsze rezerwacje, aby uniknąć niedogodności i zapewnić sobie miejsce na naszym rejsie.

Jak kupić bilet na rejs po Wiśle?

1.Wybierz rodzaj biletu

2.Wybierz datę rejsu

3.Wybierz godzinę 

4.Wybierz opcję dodatkowe

5.Wypełnij swoje dane 

6.Dokonaj płatności 

*Bilety można kupić również stacjonarnie w kasie biletowej na Przystani Wawel 

Skąd wypływamy?

Odpływamy z Przysatni Wawel na Bulwarze Czerwieńskim 3 (pod Wawelem)

Pełny opis

Rejs rozpoczyna się pod Wawelem, skąd wyruszamy w kierunku Stopnia Wodnego Kościuszko. W Tyńcu zapewniamy Państwu godzinę czasu wolnego. Powrót do Krakowa. 

Celem Twojej podróży jest zabytkowe Opactwo oo. Benedyktynów w Tyńcu. Zanim jednak do niego dotrzesz, rozciągnie się przed Tobą piękny krakowski krajobraz. Zobaczysz między innymi Klasztor Sióstr Norbertanek, Kopiec Kościuszki i Kościół oo. Kamedułów na Bielanach.

Oprócz tego widoczne będą znane i wspominane w piosenkach polskich artystów – Groble. Rejs statkiem do Tyńca to także doskonała okazja, by od strony Wisły zobaczyć dom Karola Wojtyły – miejsce refleksji i zadumy. Oprócz tego swoje uroki ukaże przed Tobą długoletni Stopień Wodny Kościuszko i historyczne krakowskie wodociągi.

Zarówno sama dzielnica, jak i Opactwo Benedyktynów, są punktem kulminacyjnym, który wieńczy rejs po Wiśle. Tyniec to obecnie malownicza krakowska dzielnica, która kiedyś była jedną z wsi otaczających miasto. Ciekawostką jest również to, że sama miejscowość pojawiła się w powieści historycznej „Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza. Również Józef Ignacy Kraszewski w swoim dziele „Bracia Zmartwychwstańcy” umieścił Tyniec jako miejsce ważnych wydarzeń.

Rejs z Krakowa do Tyńca to zatem doskonały sposób na poznanie tego ciekawego miejsca nie tylko z literatury czy zapisków historycznych. Opactwo oo. Benedyktynów jest najstarszym polskim klasztorem. Powstało w 1044 roku na przepięknym Wzgórzu Klasztornym tuż nad Wisłą. Budowla w stylu romańskim prawdopodobnie została ufundowana przez Kazimierza I Odnowiciela. Podczas najazdów oraz konfliktów, które wielokrotnie dotykały Polskę, klasztor był nieraz niszczony i odbudowywany z zachowaniem pierwotnej architektury. Sam kompleks od lat ma ogromną wartość nie tylko dla samego Krakowa, ale również kraju.

Galeria

Opinie turystów

4.6/5

4,6/5 na podstawie 527 opinii

Anna T
Anna T
@annat
Read More
Bardzo przyjemne doświadczenie, załoga bardzo miła i uśmiechnięta. 🛳 Rejsy odbywają się codziennie od poniedziałku do niedzieli (z wyłączeniem świąt) 🛳 Rejs trwa godzinkę. 🛳 Trasa Rejsu prowadzi przez popularne dzielnice takie jak Dębniki, Podgórze, Kazimierz czy Bielany. 🛳 Podczas rejsu możemy posłuchać o historii zabytków, które mijamy po drodze.
Rowerowy Blog
Rowerowy Blog
@rowerowyblog
Read More
Rejs statkiem po Wiśle z bardzo miłą i uśmiechniętą załogą - to miejsce będzie idealne. Dziś mogliśmy płynąć w godzinny rejs patrząc na Kraków z innej perspektywy niż zwykle i słuchając informacji turystyczno-informacyjnych. Rejs trwał godzinę czasu - wypłynęliśmy o godzinie 16:00 powrót o 17:00. Niesamowita przygoda.
Dawid Szlapa
Dawid Szlapa
@dawidszlapa
Read More
Polecam! Płynęliśmy wczoraj z 2,5 letnim synem, rejs 30 min. Syn zachwycony. My też bardzo zadowoleni. Na plus zasługuje obsługa.Sam rejs bardzo nam się podobał. Łódź całkiem zadbana i czysta. Świetnym i miłym doświadczeniem było dla nas zaproszenie malucha by usiadł za sterem! Bardzo miłe wspomnienie. Szczerze polecam.
Artur Żugaj
Artur Żugaj
@arturzugaj
Read More
Mieliśmy okazję wybrać się na godzinny rejs po Wiśle, bardzo miła obsługa, przystępne ceny, bardzo miło spędzony czas.
Piotr Langer
Piotr Langer
@piotrlanger
Read More
Miasto z tej perspektywy wyglada inaczej. Warto!
Andrzej Gawryluk
Andrzej Gawryluk
@andrzejgawryluk
Read More
Super. Trafiliśmy na większy statek "NIMFA". Były miejsca siedzące na zewnątrz pod dachem ,więc w cieniu można było się skupić na opowiadaniu przewodnika. Super widoki!
Previous
Next

Poznaj inne nasze rejsy

Rejsy po wiśle w krakowie - widać statek w trakcie godzinnej wycieczki po krakowie

Godzinny rejs statkiem po Krakowie

CZAS REJSU : 60 min

4,6 (457)
4.6/5

80,00 zł

Rejs po Wiśle Kraków może odbywać się też wieczorem. Zapraszamy

Romantyczny rejs po Wiśle z kolacją

DLA 2 OSÓB 

4,8 (104)
5/5

349,00 zł

Wieczorny rejs po Wiśle w Krakowie

CZAS REJSU : 60 min

4,8 (104)
4.8/5

85,00 zł