Shopping cart -

0 item(s)
You have no tickets in your shopping cart

0

More Views

Rejs 5-godzinny do Tyńca 2022-06-26 g. 14:30

Availability: 1 wolnych miejsc!

Price for the cruise: PLN0.00

Nie można zamówić biletu na wskazany rejs, gdyż rejs już się odbył bądź wszystkie dostępne bilety zostały wyprzedane

Skorzystaj z kalednarza dostępnego po lewej stronie ekranu i wybierz inną datę lub godzinę rejsu.

Quick Overview

Magiczna podroż do Tyńca

Przebywając w Krakowie, nie sposób odmówić sobie najciekawszych atrakcji oraz poznania pięknej i zabytkowej okolicy. Podróż po Wiśle to fascynujący i nieco odmienny sposób, by przeżyć niepowtarzalną przygodę i tym samym dowiedzieć się więcej o historii naszego miasta oraz sąsiednich miejscowości.


Na pokładzie naszego statku możesz odbyć niecodzienną wycieczkę po krakowskich zakątkach. Wyjątkowym punktem naszej oferty jest rejs po Wiśle do Tyńca. Ta 4.5-godzinna wyprawa pozwoli Ci poznać Kraków i jego okolice z innej strony. Co zobaczysz?


Oczywiście celem Twojej podróży będzie zabytkowe Opactwo oo. Benedyktynów w Tyńcu. Zanim jednak do niego dotrzesz, rozciągnie się przed Tobą piękny krakowski krajobraz. Zobaczysz między innymi Klasztor Sióstr Norbertanek, Kopiec Kościuszki i Kościół oo. Kamedułów na Bielanach.


Oprócz tego widoczne będą znane i wspominane w piosenkach polskich artystów – Groble. Rejs statkiem do Tyńca to także doskonała okazja, by od strony Wisły zobaczyć dom Karola Wojtyły – miejsce refleksji i zadumy. Oprócz tego swoje uroki ukaże przed Tobą długoletni Stopień Wodny Kościuszko i historyczne krakowskie wodociągi.


Magiczny rejs do Tyńca – poznaj historię tego niezwykłego miejsca


Zarówno sama dzielnica, jak i Opactwo Benedyktynów, są punktem kulminacyjnym, który wieńczy rejs po Wiśle. Tyniec to obecnie malownicza krakowska dzielnica, która kiedyś była jedną z wsi otaczających miasto. Ciekawostką jest również to, że sama miejscowość pojawiła się w powieści historycznej „Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza. Również Józef Ignacy Kraszewski w swoim dziele „Bracia Zmartwychwstańcy” umieścił Tyniec jako miejsce ważnych wydarzeń.


Rejs z Krakowa do Tyńca to zatem doskonały sposób na poznanie tego ciekawego miejsca nie tylko z literatury czy zapisków historycznych. Opactwo oo. Benedyktynów jest najstarszym polskim klasztorem. Powstało w 1044 roku na przepięknym Wzgórzu Klasztornym tuż nad Wisłą. Budowla w stylu romańskim prawdopodobnie została ufundowana przez Kazimierza I Odnowiciela. Podczas najazdów oraz konfliktów, które wielokrotnie dotykały Polskę, klasztor był nieraz niszczony i odbudowywany z zachowaniem pierwotnej architektury. Sam kompleks od lat ma ogromną wartość nie tylko dla samego Krakowa, ale również kraju.


Rejs z Krakowa do Tyńca – szczegóły oferty


Na rejs do Tyńca zapraszamy jednym z naszych okrętów: „Nimfa”, „Orka”, które zapewnią Ci wygodę podczas podróży.


Nasze rejsy do Tyńca odbywają się w grupie 25-200 osób. Podczas kilkugodzinnej wycieczki przewodnik na pokładzie statku będzie opowiadał ciekawostki na temat widzianych z pokładu atrakcji turystycznych. Podczas wycieczki zobaczysz codzienne życie za klasztornymi murami oraz poznasz bogatą historię, której nie da się opowiedzieć w kilku zdaniach.


Nasza miła i pomocna załoga dba o to, żeby rejsy po Wiśle Kraków-Tyniec przebiegały w bezpieczny i komfortowy sposób. Wyruszamy spod Wawelu w godzinach popołudniowych i kierujemy się popularną trasą na Tyniec. Rejs trwa 4.5 godziny, po którym zapraszamy Cię na prawdziwą ucztę dla ciała do naszych restauracji Aquarius lub na Barce Wawel.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Dowiedz się więcej.